Chiński horoskop zająca i węża chiński znak zodiaku

Chiński horoskop zająca i węża chiński znak zodiaku
Autor Anna Kowalska
Anna Kowalska06.01.2024 | 6 min.

Chiński horoskop zając to system przepowiadania przyszłości oparty na roku urodzenia danej osoby. W chińskim zodiaku wyróżniamy 12 zwierząt, a każdemu z nich przypisane są unikalne cechy charakteru i losu. Zając to wrażliwe, eleganckie i delikatne zwierzę, podobnie jak osoby urodzone w Latach Zająca. W tym artykule przyjrzymy się bliżej horoskopowi i symbolice chińskiego Zająca.

Kluczowe wnioski:
 • Zając jest wrażliwy i delikatny, ceni spokój i stabilność.
 • Dobrze dogaduje się z osobami spod znaku Świni, Koziorożca i Psa.
 • Powinien unikać konfliktów, jest mało asertywny.
 • W pracy ceni przyjazną atmosferę, nie lubi rywalizacji.
 • W związkach jest wierny i oddany, oczekuje stabilności.

Zając w chińskim horoskopie

Zając to jedno z 12 zwierząt występujących w chińskim zodiaku. Przypisuje się mu takie cechy jak wrażliwość, elegancję i delikatność. Osoby urodzone w Latach Zająca mają łagodne usposobienie i unikają konfliktów.

W chińskiej astrologii zwierzęta zodiaku odpowiadają kolejnym latom 12-letniego cyklu kalendarzowego. Każde zwierzę rządzi rokiem, w którym się urodziło. Lata Zająca przypadają więc cyklicznie co 12 lat.

Ostatnie Lata Zająca miały miejsce w 2011 i 2023 roku. Kolejny rok Zająca będzie w 2035. Jeśli urodziłeś się w którymkolwiek z tych lat, Twój znak zodiaku to właśnie Zając.

Cykl roku i miesiąca

Oprócz 12-letniego cyklu zwierząt, chiński zodiak uwzględnia również cykl 60-letni, związany z chińskimi znakami Yin i Yang oraz 5-elementami (drzewo, ogień, ziemia, metal, woda). Te dodatkowe cykle powodują, że każdy rok Zająca ma nieco inną charakterystykę.

Ponadto w chińskiej astrologii ważny jest nie tylko rok, ale i miesiąc oraz dzień urodzenia. Daje to bardziej szczegółowy obraz sytuacji i przepowiedni.

Cechy charakteru zająca w chińskim zodiaku

Zając uchodzi za zwierzę delikatne, wrażliwe i spokojne. Podobnie osoby urodzone w Latach Zająca mają łagodne usposobienie, są pogodne i lubią harmonię. Zając unika konfliktów i stara się nie narażać na stres.

Inne cechy Zająca to elegancja, urok osobisty i zamiłowanie do piękna. Lubi wszystko co wytworne - piękne dzieła sztuki, muzykę, modę. Jest też romantyczny i marzycielski.

Wadami Zająca może być brak asertywności i nadmierna nieśmiałość. Przez swoją ugodowość Zając czasami daje się wykorzystywać. Powinien nabrać pewności siebie i umieć postawić na swoim, gdy trzeba.

Porównanie z innymi znakami

W porównaniu np. do Byka, Zając jest zdecydowanie mniej uparty i konserwatywny. Bardziej ceni sobie spokój niż sukces za wszelką cenę. W odróżnieniu od tygrysa nie jest też typem przywódcy ani wojownika.

Zając jest natomiast bardziej towarzyski i elokwentny niż introwertyczny Wąż. Łatwiej nawiązuje kontakty, ale też szybciej się denerwuje.

Zając a kariera i praca

Chiński horoskop zając radzi, że w pracy Zając powinien szukać spokojnego, mało stresującego zajęcia, które daje satysfakcję. Będzie się dobrze czuł w zawodzie np. projektanta, artysty, fotografa.

Zając dobrze odnajdzie się również w usługach, handlu, hotelarstwie, gastronomii. Ważne aby praca nie była zbyt wymagająca fizycznie.

Nie nadaje się na stanowisko, które wymaga ciężkiej pracy pod presją czy też rywalizacji. Woli pracę zespołową niż indywidualną. Liczy się dla niego miła, przyjazna atmosfera.

Zalety w pracy Wady w pracy
- Kreatywność - Brak asertywności
- Komunikatywność - Uleganie stresowi
- Wrażliwość - Niezdecydowanie

Zając w miłości i związkach

Chiński horoskop zająca i węża chiński znak zodiaku

Zając jest romantyczny, uczuciowy i marzy o idealnym związku. Bardzo angażuje się w relacje i poświęca dla partnera. Jest wierny i stały w uczuciach. Oczekuje jednak tego samego od drugiej osoby.

W związku Zając daje dużo czułości, wsparcia i zrozumienia. Chce jednak, żeby również jego potrzeby emocjonalne były zaspokajane. Inaczej czuje się niedoceniony i zazdrosny.

Konflikty i kłótnie mocno wpływają na samopoczucie Zająca. Łatwo popada wtedy w zniechęcenie i negatywne myślenie. Dlatego ważna jest równowaga w związku.

„Kocham Cię za to kim jesteś i za to jak sprawiasz, że się czuję, gdy jestem przy Tobie”

To znane powiedzenie idealnie oddaje istotę miłości w oczach Zająca. Liczy się przede wszystkim więź emocjonalna i wzajemne wsparcie. Mówi się, że jeśli Zając pokocha, kocha całym sercem i na całe życie.

Znaki zodiaku kompatybilne z zającem

Wąż chiński znak zodiaku to jeden z najlepiej dobranych partnerów dla Zająca. Oba znaki łączy potrzeba harmonii i bliskości. Zając doceni mądrość i spokój Węża. Z kolei Wąż będzie podziwiał urok i wrażliwość Zająca.

Innymi korzystnymi kombinacjami są Zając ze Świnią lub Zając z Koziorożcem. W tych związkach panuje zrozumienie, lojalność i możliwość dzielenia przeżyć.

Gorzej układa się relacja Zająca z Tygrysem lub Smokiem, gdzie różnice charakterów często prowadzą do kłótni. Niemniej z odpowiednią tolerancją można budować szczęście nawet w tych trudniejszych konfiguracjach.

Lata i daty urodzenia zająca

Osoby urodzone w następujących latach są znakiem Zająca w chińskim horoskopie:

 • 27 stycznia 1963 - 13 lutego 1964
 • 15 lutego 1975 - 2 lutego 1976
 • 29 stycznia 1987 - 16 lutego 1988
 • 26 stycznia 1999 - 12 lutego 2000
 • 25 stycznia 2011 - 22 stycznia 2012
 • 22 stycznia 2023 - 9 lutego 2024

Kolejne Lata Zająca będą miały miejsce w 2035 i 2047 roku. Warto jednak pamiętać, że pełen obraz horoskopu chińskiego uwzględnia wiele dodatkowych elementów poza samym rokiem urodzenia.

Podsumowanie

Chiński horoskop zając to ciekawy sposób na poznanie swojego charakteru i przepowiedzenie przyszłości. Dowiedzieliśmy się, że osoby spod tego znaku zodiaku są wrażliwe, pogodne i cenią harmonię. Zając dobrze czuje się w zawodach kreatywnych, gdzie liczy się atmosfera, a nie rywalizacja.

W miłości Zając jest romantyczny i uczuciowy. Oczekuje głębokiej więzi i stabilizacji. Najlepiej dogaduje się z takimi znakami jak Wąż chiński znak zodiaku, Świnia czy Koziorożec. Te konfiguracje gwarantują zrozumienie i wsparcie.

Lata Zająca przypadają cyklicznie co 12 lat, a następne będzie miało miejsce w 2035 roku. Warto jednak pamiętać, że pełny obraz horoskopu zależy od wielu dodatkowych czynników.

Mamy nadzieję, że artykuł dostarczył ciekawych informacji na temat symboliki chińskiego Zająca. Zachęcamy do dalszego poznawania tematyki zodiaku i przepowiedni!

5 Podobnych Artykułów

 1. Znaki zodiaku: 11 luty znak zodiaku, horoskop luty
 2. Seriale Online za Darmo - Oglądaj Teraz
 3. Horoskop Barana i Wagi - Astrologiczne predykcje
 4. Horoskop chiński małpa - znak zodiaku, cechy, miłość, praca
 5. Chiński znak Szczur – szczęśliwe kamienie dla znaków zodiaku
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Anna Kowalska
Anna Kowalska

Jestem Anna i interesuję się zdrowym stylem życia. Stawiam na naturalną pielęgnację ciała bez chemii. Polecam zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Uważam, że najlepszą inwestycją jest dbałość o siebie. Popieram holistyczne podejście łączące zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Chcę zarażać innych pozytywną energią.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

HoroskopZnaki zodiaku Lipiec - 10 lipiec znak zodiaku

Lipiec dla znaku zodiaku Lwa to miesiąc pełen szans i wyzwań. Przeczytaj o tym, jakie cechy i umiejętności Lwa ujawniają się w lipcu, jak będą wyglądały jego relacje oraz kariera i finanse. Dowiedz się, na co Lwy powinny zwrócić uwagę w lipcu i jak pozytywnie wykorzystać moc tego miesiąca.

HoroskopDarmowy horoskop dla Panny

Bezpłatny horoskop na 2023 rok przygotowany specjalnie dla pań urodzonych pod znakiem Panny. Poznaj przepowiednie dotyczące Twojej miłości, zdrowia, pracy i finansów. Dowiedz się jak wykorzystać szanse i poprawić swój los.