Chiński znak zodiaku Wąż - interpretacja, cechy, charakter

Chiński znak zodiaku Wąż - interpretacja, cechy, charakter
Autor Anna Kowalska
Anna Kowalska06.01.2024 | 5 min.

Wąż chiński znak zodiaku to jeden z dwunastu zwierzęcych znaków w chińskim horoskopie. Osoby urodzone w roku Węża cechują się ciekawą i złożoną osobowością. Wąż uchodzi za mądrego, przebiegłego i tajemniczego. Jednocześnie bywa melancholijny i samotniczy. Jakie cechy ma Wąż w chińskim zodiaku? Jaka jest symbolika i charakterystyka tego znaku?

Kluczowe wnioski:
 • Wąż w chińskim zodiaku kojarzony jest z mądrością, sprytem i tajemniczością.
 • Osoby urodzone w roku Węża są introwertykami, lubią samotność i cenią niezależność.
 • Wąż świetnie radzi sobie w karierze, zwłaszcza w zawodach wymagających analitycznego myślenia.
 • W miłości Wąż jest wierny i oddany, ale też zazdrosny i posesywny.
 • Szczęśliwe kolory dla Węża to czerń, czerwień i żółty.

Wąż chiński znak zodiaku - symbolika i cechy

Wąż to jeden z dwunastu znaków chińskiego zodiaku. Jest symbolem mądrości, inteligencji i tajemniczości. Cechuje go też spryt, przebiegłość i zamiłowanie do wiedzy.

Osoby urodzone w roku Węża są bardzo analityczne i logiczne. Mają zdolność do przewidywania i planowania. Lubią mieć kontrolę nad sytuacją. Są też introwertykami, którzy wolą spędzać czas na osobności niż w dużym towarzystwie.

Wąż jest samowystarczalny i niezależny. Nie ufa zbyt łatwo innym ludziom. Jest też dość skryty i tajemniczy. Trudno poznać jego prawdziwe intencje i uczucia. Może wydawać się chłodny i dystansowany.

Ponadto Wąż jest sumienny, dokładny i ciężko pracujący. Ma silną wolę i wytrwałość w dążeniu do celu. Jest też perfekcjonistą, który zawsze dąży do mistrzostwa w swojej dziedzinie.

Rok Węża w chińskim horoskopie - daty i charakterystyka

Ludzie urodzeni w roku Węża to osoby urodzone w następujących latach:

 • 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

wąż chiński znak zodiaku jest dziesiątym znakiem w 12-letnim cyklu chińskiego zodiaku. Rok Węża przypada co 12 lat.

Rok Węża charakteryzuje się zmianami i fluktuacjami. Może przynieść nowe możliwości w interesach i karierze. Sprzyja też rozwojowi nauki i technologii.

Dla osób urodzonych w Roku Węża jest to zwykle pomyślny okres. Mogą wtedy zaobserwować postępy w realizacji celów i planów. Powinny jednak uważać na zdrowie i unikać zbytniego stresu.

Kobiety i mężczyźni urodzeni w roku Węża - osobowość

wąż chiński znak zodiaku ma inne cechy w zależności od płci. Kobiety-Węże są eleganckie, tajemnicze i uwodzicielskie. Mężczyźni-Węże to raczej samotnicy skupieni na karierze.

Kobiety w tym znaku zodiaku są bardzo kobiecie i zmysłowe. Mają też artystyczne zacięcie. Interesują się modą, sztuką i wystawnym stylem życia. Są też dobrymi gospodyniami i opiekunkami.

Mężczyźni w znaku Węża są nastawieni na sukces zawodowy i finansowy. Są pracowici i zdeterminowani, by osiągnąć szczyt w swojej karierze. Z trudem okazują uczucia.

Znak Węża w miłości i związkach - kompatybilność

Chiński znak zodiaku Wąż - interpretacja, cechy, charakter

Osoby spod znaku Węża są wiernymi i oddanymi partnerami. Jednak w związku mogą być zaborcze i zazdrosne. Chcą mieć kontrolę nad partnerem.

Kobiety-Węże pragną romantycznej miłości i często idealizują związek. Mężczyźni tego znaku traktują związek bardziej pragmatycznie.

Najlepsza kompatybilność: Byk, Koń

Trudniejsza kompatybilność: Tygrys, Małpa

Praca i kariera dla osób spod znaku Węża

Osoby urodzone w roku Węża dobrze radzą sobie w karierze i biznesie. Są pracowite, zorganizowane i posiadają zdolności analityczne.

Wąż świetnie sprawdza się w zawodach wymagających przenikliwości intelektualnej i strategicznego myślenia. Będzie dobrym naukowcem, detektywem, psychologiem czy finansistą.

Powinien unikać zawodów wymagających dużej kreatywności i elastyczności. Nie nadaje się na stanowiska, które wymagają częstych kontaktów z ludźmi.

Wąż w chińskim zodiaku - talizmany i kolory szczęścia

Dla osób urodzonych w znaku Węża szczęśliwe talizmany to:

 • figurki lub naszyjniki z wężami
 • bryłki nefrytu
 • figurki smoków

Kolory przynoszące szczęście Wężowi to głównie czerń, ale także czerwień i żółty. Te barwy warto wkomponować w stroje lub wystroje wnętrz.

Czerń symbolizuje mądrość i tajemniczość
Czerwień przynosi szczęście i pomyślność
Żółty zapewnia harmonię

Podsumowując, Wąż w chińskim zodiaku to znak inteligentnych, analitycznych introwertyków. Cenią logikę i wiedzę. Są też tajemniczy i trudni do poznania. W miłości bywają zazdrośni, a w pracy bardzo ambitni. Kolory szczęścia dla Węża to czerń, czerwień i żółty.

Podsumowanie

Wąż w chińskim zodiaku to bardzo ciekawy znak. Charakteryzuje go przede wszystkim inteligencja, analityczne myślenie i skłonność do samotności. Osoby spod tego znaku dobrze czują się we własnym towarzystwie i lubią pracować w spokoju. Są też tajemnicze i trudno poznać ich prawdziwe emocje.

Ludzie urodzeni w roku Węża mają też wysoko rozwinięte umiejętności organizacyjne i strategiczne. Dlatego dobrze radzą sobie w karierze zawodowej, zwłaszcza w zawodach wymagających logicznego i analitycznego myślenia. Z drugiej strony bywają mało elastyczni i nie lubią zmian.

Jeśli chodzi o życie uczuciowe, to Wąż jest raczej typem romantyka, który poszukuje głębokiej więzi z partnerem. Jest wierny i oddany, ale też bardzo zazdrosny i zaborczy. Chce mieć pełną kontrolę nad związkiem.

Podsumowując, wąż chiński znak zodiaku to osoby introwertyczne, logiczne i tajemnicze. Potrafią być oddanymi partnerami, ale muszą nauczyć się ufać i dzielić kontrolę w związku. Kolory szczęścia dla Węża to czerń, czerwień i żółty.

5 Podobnych Artykułów

 1. Znaki zodiaku: 11 luty znak zodiaku, horoskop luty
 2. Seriale Online za Darmo - Oglądaj Teraz
 3. Horoskop Barana i Wagi - Astrologiczne predykcje
 4. Chiński horoskop zająca i węża chiński znak zodiaku
 5. Chiński znak Szczur – szczęśliwe kamienie dla znaków zodiaku
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Anna Kowalska
Anna Kowalska

Jestem Anna i interesuję się zdrowym stylem życia. Stawiam na naturalną pielęgnację ciała bez chemii. Polecam zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Uważam, że najlepszą inwestycją jest dbałość o siebie. Popieram holistyczne podejście łączące zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Chcę zarażać innych pozytywną energią.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

HoroskopZnaki zodiaku Lipiec - 10 lipiec znak zodiaku

Lipiec dla znaku zodiaku Lwa to miesiąc pełen szans i wyzwań. Przeczytaj o tym, jakie cechy i umiejętności Lwa ujawniają się w lipcu, jak będą wyglądały jego relacje oraz kariera i finanse. Dowiedz się, na co Lwy powinny zwrócić uwagę w lipcu i jak pozytywnie wykorzystać moc tego miesiąca.

HoroskopDarmowy horoskop dla Panny

Bezpłatny horoskop na 2023 rok przygotowany specjalnie dla pań urodzonych pod znakiem Panny. Poznaj przepowiednie dotyczące Twojej miłości, zdrowia, pracy i finansów. Dowiedz się jak wykorzystać szanse i poprawić swój los.