Chiński znak zodiaku Wąż - Sprawdź, co oznacza wąż w chińskim zodiaku

Chiński znak zodiaku Wąż - Sprawdź, co oznacza wąż w chińskim zodiaku
Autor Piotr Gałęziok
Piotr Gałęziok06.01.2024 | 6 min.

Chiński znak zodiaku Wąż to jeden z 12 zwierzęcych znaków chińskiego zodiaku. Przypisuje się go osobom urodzonym w latach: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013. Wąż uchodzi za mądrego, elokwentnego i uwodzicielskiego. Jednak bywa też tajemniczy i trudny do rozszyfrowania. W tym artykule przyjrzymy się bliżej cechom charakteru osób urodzonych w Roku Węża oraz ich kompatybilności w związkach i pracy.

Kluczowe wnioski:
 • Osoby spod znaku Węża są elokwentne, ale też tajemnicze i trudne do rozszyfrowania.
 • Dobrze dogadują się w związkach i interesach z Bykiem, Kogutem i Małpą.
 • W pracy doceniają stabilizację, lecz potrzebują także wyzwań intelektualnych.
 • Powinny uważać na zdrowie nerek i pęcherza.
 • Dobrze znoszą dietę wegetariańską i vegańską.

Cechy charakterystyczne chińskiego znaku zodiaku Wąż

Osoby urodzone w roku Węża cechują się elokwencją, inteligencją i zmysłowością. Potrafią zaciekawić rozmówcę i oczarować swoim wdziękiem. Są też bardzo przebiegłe i zręczne w osiąganiu zamierzonych celów. Wąż bywa jednak również tajemniczy, skryty i trudny do rozszyfrowania. Czasem ciężko poznać jego prawdziwe intencje.

Ludzie spod znaku Węża są bardzo ambitni i pracowici. Nie boją się wyzwań, wręcz przeciwnie - dodatkowo mobilizują ich do działania. Jednak Wąż potrafi też leniuchować i raczej unika ciężkiej pracy fizycznej. Woli pracę umysłową i intelektualne wyzwania.

Inteligencja i elokwencja

Inteligencja i zdolności werbalne to mocne strony Węża. Świetnie sobie radzi w pracy wymagającej kreatywności, pomysłowości i refleksu. Błyskotliwie wybrnie z każdej opresji. Potrafi też przekonać innych do swoich racji i zjednać ich sobie.

Z drugiej strony, zbytnia elokwencja Węża może prowadzić do tego, że zbyt wiele obiecuje, a za mało realizuje. Powinien więc pilnować, by jego słowa szły w parze z czynami.

Rok Urodzenia chińskiego znaku zodiaku Wąż

Chiński znak zodiaku Wąż obejmuje osoby urodzone w następujących latach: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013.

Kolejny Rok Węża przypadnie dopiero w 2025. Jeśli więc urodziłeś się w jednym z powyższych lat, Twój znak zodiaku to właśnie tajemniczy Wąż.

Ceoty i słabości znaku

Podsumowując, silnymi cechami Węża są: inteligencja, elokwencja, urok osobisty, zaradność i ambicja. Z drugiej strony, czasem bywa zbyt skryty, tajemniczy i trudny do rozszyfrowania.

Do słabości Węża można zaliczyć: skłonność do kłamstwa i oszustwa oraz zbytnią gadatliwość. Musi uważać, by nie obiecywać za wiele.

Kompatybilność chińskiego znaku zodiaku Wąż z innymi znakami

Wąż najlepiej dogaduje się z partnerami urodzonymi w znaku Byka, Koguta lub Małpy. Te znaki podziwiają inteligencję i elokwencję Węża. Z kolei Wąż ceni ich praktyczne umiejętności i konkretne działanie.

Najlepsze związki tworzy Wąż z Bykiem, Kogutem lub Małpą.

Najgorzej Wąż dogaduje się ze Świnią, która jest zbyt prostolinijna i szczera jak na jego wyrafinowany gust. Ponadto Koziorożec i Pies mogą mieć pretensje o zbytnią gadatliwość i obietnice bez pokrycia ze strony Węża.

Wąż w związku

We wszelkich relacjach, a zwłaszcza w związkach, Wąż powinien pracować nad zdobyciem zaufania partnera. Nie zawsze łatwo jest mu uwierzyć w jego szczerość intencji. Dlatego Wąż musi udowodnić, że można na nim polegać.

Praca i kariera dla chińskiego znaku zodiaku Wąż

Chiński znak zodiaku Wąż - Sprawdź, co oznacza wąż w chińskim zodiaku

Wąż świetnie sprawdza się w zawodach wymagających inteligencji, kreatywności i zdolności interpersonalnych. Bardzo dobra kariera czeka go w dziedzinach takich jak dyplomacja, prawo, polityka czy biznes.

Zawody odpowiednie dla Węża Zawody nieodpowiednie dla Węża
- prawnik - budowlaniec
- dyplomata - górnik
- polityk - rolnik

W pracy Wąż ceni stabilizację i możliwość spokojnego rozwoju. Nie lubi jednak zbytniej rutyny i potrzebuje intelektualnych wyzwań. Praca fizyczna i pod presją czasu też nie jest dla niego.

Wąż jako przełożony

Jako szef Wąż potrafi zjednać sobie podwładnych i zmobilizować ich do działania. Jest pomysłowy i elastyczny. Jednak czasem brakuje mu stanowczości i zbyt dużo obiecuje, aby przypodobać się pracownikom.

Związki i miłość dla chińskiego znaku zodiaku Wąż

Wąż jest bardzo zmysłowym i uwodzicielskim partnerem. Romantyczne spotkania przy świecach, długie rozmowy i wymiana poglądów - to jego żywioł. Flirt i uwodzenie sprawiają mu wielką radość. Nie jest typem domatora, ale też nie znosi samotności.

Najważniejsze w związku dla Węża to zrozumienie jego skomplikowanej osobowości. Musi czuć, że może się przed partnerem całkowicie otworzyć. Tylko wtedy będzie gotowy na zaangażowanie i wierność. Inaczej szybko znudzi się związkiem.

Wąż a zdrada

Wąż nie jest typem wiernym i stałym w uczuciach. Flirt jest jego drugą naturą, więc łatwo popada w romans. Zanim jednak zdecyduje się na zdradę, długo waha się i analizuje za i przeciw. Nie podejmuje pochopnych decyzji.

Aby uniknąć zdrady, partner Węża musi stale dostarczać mu emocji i być otwartym na eksperymenty. Nuda w związku może okazać się zgubna.

Zdrowie i dieta dla chińskiego znaku zodiaku Wąż

Najsłabszymi punktami zdrowotnymi Węża są: nerki, pęcherz i układ krążenia. Powinien regularnie badać ciśnienie krwi i starać się unikać stresu.

Odpowiednia dla Węża będzie zbilansowana dieta bogata w świeże warzywa i owoce. Dobrze znosi dietę wegetariańską i wegańską. Ważne, by pić dużo płynów dla zdrowia nerek.

 • Najlepsze dla Węża są: jabłka, winogrona, orzechy, avocado, kalarepa, brokuły, kapusta.
 • Unikać powinien: alkoholu, kawy, ostrzej przyprawionej żywności.

Częste spacery i ćwiczenia jogi albo tai chi pozwolą Wężowi zredukować stres i poprawić kondycję fizyczną. Sen jest dla niego bardzo istotny, więc koniecznie musi zapewnić sobie minimum 7-8 godzin snu dziennie.

Podsumowanie

Chiński znak zodiaku Wąż to bardzo interesujący i złożony znak. Osoby urodzone pod patronatem Węża cechuje inteligencja, elokwencja i zmysłowość. Potrafią oczarować i olśnić swoją osobowością. Jednak Wąż ma też swoją mroczną stronę - bywa tajemniczy, skryty i trudny do zgłębienia. Nie zawsze wiadomo, jakie naprawdę ma zamiary.

Jeśli chodzi o karierę zawodową, chiński znak zodiaku Wąż świetnie radzi sobie w profesjach wymagających intelektu, pomysłowości i refleksu. Z kolei w miłości Wąż to prawdziwy uwodziciel - romantyczny, elokwentny i pełen uroku. Niestety, czasem brakuje mu stałości w uczuciach. Łatwo popada w nudę i szuka nowych, ekscytujących przygód.

Pod względem zdrowotnym wąż chiński znak zodiaku musi uważać przede wszystkim na swoje nerki i ciśnienie krwi. Pomocna będzie dieta bogata w warzywa i owoce oraz regularne uprawianie ćwiczeń relaksacyjnych, takich jak joga i tai chi. To pomoże Wężowi zredukować stres, zgubny dla jego zdrowia.

Biorąc pod uwagę wszystkie "za" i "przeciw", osoby spod znaku chińskiego Węża z pewnością nie można nazwać nudnymi! Ich barwna i złożona osobowość stale zaskakuje i intryguje otoczenie. Życie z Wężem nigdy nie będzie monotonne!

5 Podobnych Artykułów:

 1. Znaki zodiaku: 11 luty znak zodiaku, horoskop luty
 2. Seriale Online za Darmo - Oglądaj Teraz
 3. Horoskop Barana i Wagi - Astrologiczne predykcje
 4. Chiński horoskop zająca i węża chiński znak zodiaku
 5. Chiński znak Szczur – szczęśliwe kamienie dla znaków zodiaku
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Piotr Gałęziok
Piotr Gałęziok

Jestem Piotr, trener personalny i pasjonat sportu. Uwielbiam pomagać innym w osiąganiu celów związanych ze zdrowiem i kondycją. Sam regularnie ćwiczę, biegam i jeżdżę na rowerze. Zależy mi, aby zmotywować innych do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Chcę pokazywać, że ruch to nie tylko lepsze samopoczucie, ale też dobra zabawa.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

HoroskopZnaki zodiaku Lipiec - 10 lipiec znak zodiaku

Lipiec dla znaku zodiaku Lwa to miesiąc pełen szans i wyzwań. Przeczytaj o tym, jakie cechy i umiejętności Lwa ujawniają się w lipcu, jak będą wyglądały jego relacje oraz kariera i finanse. Dowiedz się, na co Lwy powinny zwrócić uwagę w lipcu i jak pozytywnie wykorzystać moc tego miesiąca.

HoroskopDarmowy horoskop dla Panny

Bezpłatny horoskop na 2023 rok przygotowany specjalnie dla pań urodzonych pod znakiem Panny. Poznaj przepowiednie dotyczące Twojej miłości, zdrowia, pracy i finansów. Dowiedz się jak wykorzystać szanse i poprawić swój los.